Principalul obiectiv al asociatiei noastre este maximizarea potentialului copiilor, adolescentilor si tinerilor cu nevoi speciale si minimizarea efectelor cauzate de dizabilitate. Programele noastre se adreseaza tuturor, indiferent de abilitati, oferind programe de: kinetoterapie, terapie ocupationala, ergo terapie, logopedie, stimulare oral-motrica melo si art terapie, stimulare cognitiva, socializare si grupuri de dezvoltare personala. Terapiile noastre personalizate si individualizate ii pot ajuta pe cei cu dizabilitati sa dobandeasca o mai mare incredere in sine prin imbunatatirea mobilitatii, coordonarii, cognitiei, atentiei, comunicarii, dezvoltarii socio-emotionale si procesarii senzoriale.

Asociatia pentru Adaptare la Viata „MAGICLAND” ofera servicii de terapie: